NC2SW.020 0.3OZ
DigiKeys varenummer
315-NC2SW.0200.3OZ-ND
Producenter
Producentens varenummer
NC2SW.020 0.3OZ
Beskrivelse
SOLDER WIRE MINI POCKET PACK 60/
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Blyholdig Ingen rengøring Loddetråd Sn60Pb40 (60/40) 24 AWG, 25 SWG Rør, 0,3oz (8,51g)
Kategori
Smeltepunkt
361 – 370°F (183 – 188°C)
Producenter
Chip Quik Inc.
Flustype
Ingen rengøring
Emballage
Bulk
Trådtykkelse
24 AWG, 25 SWG
Varestatus
Aktiv
Proces
Blyholdig
Type
Loddetråd
Form
Rør, 0,3oz (8,51g)
Sammensætning
Sn60Pb40 (60/40)
Grundlæggende varenummer
Diameter
0,020" (0,51mm)