NC2SWLF.031 0.5OZ
DigiKeys varenummer
315-NC2SWLF.0310.5OZ-ND
Producenter
Producentens varenummer
NC2SWLF.031 0.5OZ
Beskrivelse
LF SOLDER WIRE MINI POCKET PACK
Detaljeret beskrivelse
Ingen rengøring Loddetråd Sn99,3Cu0,7 (99,3/0,7) 20 AWG, 21 SWG Rør, 0,50oz (14,17g)
Kategori
Diameter
0,031" (0,79mm)
Smeltepunkt
441°F (227°C)
Trådtykkelse
20 AWG, 21 SWG