PDB183-GTR02-254A2
DigiKeys varenummer
118-PDB183-GTR02-254A2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB183-GTR02-254A2
Beskrivelse
POT 250K OHM 1/10W CARBON LOG
Detaljeret beskrivelse
250k Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Modtakt (push-pull), DPDT 1.0 Drej Kul 0,1W, 1/10W Loddeblik
Emballage
Bulk
Modstand (Ohm)
250k
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)