PDB183-GTR02-105A2
DigiKeys varenummer
118-PDB183-GTR02-105A2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB183-GTR02-105A2
Beskrivelse
POT 1M OHM 1/10W CARBON LOG
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1M Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Modtakt (push-pull), DPDT 1.0 Drej Kul 0,1W, 1/10W Loddeblik
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
Bourns Inc.
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Rotation
300°
Emballage
Bakke
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
1M
Aktuatortype
Rund
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Indbygget switch
Modtakt (push-pull), DPDT
Monteringstype
Panelmontering
Antal omgange
1.0
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)