PDB181-GTR02-254A2
DigiKeys varenummer
PDB181-GTR02-254A2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB181-GTR02-254A2
Beskrivelse
POT 250K OHM 1/10W CARBON LOG
Detaljeret beskrivelse
250k Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,1W, 1/10W Loddeblik
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Emballage
Bulk
Termineringsudformning
Loddeblik
Aktuatortype
Rund
Modstand (Ohm)
250k
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Bøsnings gevind
3/8-32
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)