PDB181-GTR01-253A2
DigiKeys varenummer
118-PDB181-GTR01-253A2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB181-GTR01-253A2
Beskrivelse
POT 25K OHM 1/10W CARBON LOG
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
25k Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,1W, 1/10W Loddeblik
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PDB181-GTR01-253A2 Modeller
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
Bourns Inc.
Rotation
300°
Serie
Resistivt materiale
Kul
Emballage
Bakke
Termineringsudformning
Loddeblik
Varestatus
Aktiv
Aktuatortype
Rouletteret og rillet
Modstand (Ohm)
25k
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Bøsnings gevind
3/8-32
Indbygget switch
Ingen
Monteringstype
Panelmontering
Antal omgange
1.0
Størrelse - Krop
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)