3852A-282-103AL er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Bourns Inc.
På lager: 0
Datablad
10k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Keramisk metal 2W Loddeblik
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
3852A Series
3852A-282-103AL
3852A-282-103AL
3852A-282-103AL
DigiKeys varenummer
3852A-282-103AL-ND
Producenter
Producentens varenummer
3852A-282-103AL
Beskrivelse
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR
Producentens standard leveringstid
52 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
3852A-282-103AL Modeller
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Rotation
280°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatortype
Rillet
Tolerance
±10%
Aktuatorlængde
0,875" (22,23mm)
Effekt (Watt)
2W
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
3/8-32
Antal omgange
1.0
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rund - 0,750" diam. (19,05mm)