3856A-282-103AL
3856A-282-103AL
3856A-282-103AL
DigiKeys varenummer
3856A-282-103AL-ND
Producenter
Producentens varenummer
3856A-282-103AL
Beskrivelse
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR
Producentens standard leveringstid
57 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 3.75 Drej Keramisk metal 2W Loddeblik
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Rotation
1350°
Modstand (Ohm)
10k
Tolerance
±10%
Aktuatorlængde
0,875" (22,23mm)
Effekt (Watt)
2W
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Antal omgange
3.75
Størrelse - Krop
Rund - 0,750" diam. (19,05mm)