3852A-282-502AL
3852A-282-502AL
3852A-282-502AL
DigiKeys varenummer
3852A-282-502AL-ND
Producenter
Producentens varenummer
3852A-282-502AL
Beskrivelse
POT 5K OHM 2W CERMET LINEAR
Producentens standard leveringstid
52 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Keramisk metal 2W Loddeblik
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3852A-282-502AL Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Rotation
280°
Modstand (Ohm)
5k
Tolerance
±10%
Aktuatorlængde
0,875" (22,23mm)
Effekt (Watt)
2W
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Størrelse - Krop
Rund - 0,750" diam. (19,05mm)