3224X-1-103E
DigiKeys varenummer
3224X-1-103ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3224X-1-103ECT-ND - Afskåret tape (CT)
3224X-1-103EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
3224X-1-103E
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,25W, 1/4W Mågevinge Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 12.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3224X-1-103E Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
12.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
Mågevinge
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,189" x 0,138" overflade (4,80mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%