LT1521CMS8-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LT1521CMS8-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LT1521CMS8-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8-MSOP
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA 8-MSOP
EDA/CAD-modeller
LT1521CMS8-3.3#PBF Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
25 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
12 mA
Emballage
Rør
PSRR
58dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
0°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm bredde)
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
8-MSOP
Spændingsdropout (maks.)
0,75V @ 300mA