IRF200S234 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
IXYS
På lager: 0
Datablad
Similar
Vishay Siliconix
På lager: 22.170
Datablad
N-kanal 200 V 90A (Tc) 417W (Tc) Overflademontering PG-TO263-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
IRF200S234
DigiKeys varenummer
IRF200S234TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
IRF200S234
Beskrivelse
MOSFET N-CH 200V 90A D2PAK
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
IRF200S234 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Vis tomme attributter
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
162 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Forældet
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
6484 pF @ 50 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
417W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
200 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C