LD062C102KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 22.282
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 6.974
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 225
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
KEMET
YAGEO
Knowles Syfer
1000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
LD062C102KAB2A
DigiKey Part Number
LD062C102KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD062C102KAB2A
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD062C102KAB2A Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)