1812Y2000474KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 539
YAGEO
Similar
TDK
0.47 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y2000474KDT
DigiKey Part Number
1812Y2000474KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y2000474KDT
Description
CAP CER 0.47UF 200V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y2000474KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)