CS1812KKX7RYBB474 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 1.020
Datasheet
KEMET
TDK
In Stock: 539
Upgrade
Upgrade
Similar
TDK
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Murata Electronics
0.47 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CS1812KKX7RYBB474
DigiKey Part Number
CS1812KKX7RYBB474-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS1812KKX7RYBB474
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CS1812KKX7RYBB474 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)