SR1206MR-075R6L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Similar
På lager: 410
Parametrisk ækvivalent
Opgradering
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
5.6 Ohms ±20% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR1206MR-075R6L
DigiKeys varenummer
SR1206MR-075R6L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR1206MR-075R6L
Beskrivelse
RES 5.6 OHM 20% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR1206MR-075R6L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)