AR1206JR-075R6L | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | AR1206JR-075R6L-ND - Tape & Reel (TR) |
Producenter | |
Producentens varenummer | AR1206JR-075R6L |
Beskrivelse | RES SMD 5.6 OHM 5% 1/4W 1206 |
Producentens standard leveringstid | 20 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 5.6 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Fugtresistent Tykfilm |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | AR1206JR-075R6L Modeller |
Kategori | Funktioner Fugtresistent |
Mfr | Temperaturkoefficient ±200ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur -55°C – 155°C |
Emballage Tape & Reel (TR) | Pakke/hus 1206 (3216 metrisk) |
Varestatus Aktiv | Leverandørs enhedspakning |
Modstand | Størrelse/dimension 0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm) |
Tolerance | Højde - Monteret (maks.) 0,026" (0,65mm) |