SR0805FR-475R1L
DigiKeys varenummer
13-SR0805FR-475R1LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SR0805FR-475R1LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SR0805FR-475R1LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SR0805FR-475R1L
Beskrivelse
RES 5.1 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
5.1 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)