CRCW08055R10FKEAHP
DigiKeys varenummer
541-5.10TTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-5.10TCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-5.10TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW08055R10FKEAHP
Beskrivelse
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/2W 0805
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5.1 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW08055R10FKEAHP Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)