SMDJ26A/TR7 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
YAGEO
På lager: 2.917
Datablad
Similar
Bourns Inc.
På lager: 3.000
Datablad
42,1V Klemme 71,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
SMDJ26A/TR7
DigiKeys varenummer
13-SMDJ26A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMDJ26A/TR7
Beskrivelse
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
42,1V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
71,3A
Serie
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
26V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
28,9V