MFR-25FBF52-6K98
DigiKeys varenummer
6.98KXBK-ND
Producenter
Producentens varenummer
MFR-25FBF52-6K98
Beskrivelse
RES 6.98K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
6.98 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Metalfilm
EDA/CAD-modeller
MFR-25FBF52-6K98 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,094" diam. x 0,248" L (2,40mm x 6,30mm)