MF1/4DCT52R6981F
DigiKeys varenummer
2019-MF1/4DCT52R6981FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MF1/4DCT52R6981FCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
MF1/4DCT52R6981F
Beskrivelse
RES 6.98K OHM 1% 1/4W AXIAL
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.98 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Automotive AEC-Q200 Metalfilm
Kategori
Sammensætning
Mfr
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Modstand
Leverandørs enhedspakning
Aksial
Tolerance
Størrelse/dimension
0,091" diam. x 0,248" L (2,30mm x 6,30mm)