CC0402FPNPO9BN151 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 19.441
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 15.011
Datablad
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
På lager: 768
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
150 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CC0402FPNPO9BN151
DigiKeys varenummer
13-CC0402FPNPO9BN151TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CC0402FPNPO9BN151
Beskrivelse
CAP CER 150PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CC0402FPNPO9BN151 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)