KGM05ACG1H151FH er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 10.348
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Direkte
Murata Electronics
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
På lager: 768
150 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
KGM05ACG1H151FH
DigiKeys varenummer
478-KGM05ACG1H151FHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05ACG1H151FHCT-ND - Afskåret tape (CT)
478-KGM05ACG1H151FHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KGM05ACG1H151FH
Beskrivelse
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
KGM05ACG1H151FH Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)