AC0402KRX7R7BB331 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
YAGEO
På lager: 6.196
Datablad
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Direkte
KEMET
Opgradering
KEMET
TDK
TDK
Similar
Similar
330 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
AC0402KRX7R7BB331
DigiKeys varenummer
AC0402KRX7R7BB331-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AC0402KRX7R7BB331
Beskrivelse
CAP CER 330PF 16V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
AC0402KRX7R7BB331 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)