AC0402KRX7R8BB331
DigiKeys varenummer
13-AC0402KRX7R8BB331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0402KRX7R8BB331CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-AC0402KRX7R8BB331DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0402KRX7R8BB331
Beskrivelse
CAP CER 330PF 25V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
330 pF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
AC0402KRX7R8BB331 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)