AA0805JR-071R5L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
YAGEO
På lager: 3.865
Datablad
Similar
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
1.5 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AA0805JR-071R5L
DigiKeys varenummer
AA0805JR-071R5L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AA0805JR-071R5L
Beskrivelse
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
AA0805JR-071R5L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)