SR0805JR-7W1R5L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
Similar
Stackpole Electronics Inc
Parametrisk ækvivalent
Stackpole Electronics Inc
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
1.5 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR0805JR-7W1R5L
DigiKeys varenummer
SR0805JR-7W1R5L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0805JR-7W1R5L
Beskrivelse
RES 1.5 OHM 5% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR0805JR-7W1R5L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)