FGSMA10BFR
DigiKeys varenummer
1470-4774-ND
Producenter
Producentens varenummer
FGSMA10BFR
Beskrivelse
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømindgangsstik Koblingsstik, Hanblade IEC 320-C14 Panelmontering, Flange
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FGSMA10BFR Modeller
Kategori
Switch-funktioner
Tænd/sluk-kontakt
Producenter
XP Power
Indeholder sikring
Ja (Sikring ikke inkluderet)
Serie
Monteringstype
Panelmontering, Flange
Emballage
Bakke
Terminering
Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Belastningsmodstand, Afskærmet
Stikforbindelse udformning
IEC 320-C14
Sikringsholder, skuffe
Sikringsholder, Dobbelt sikring
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hanblade
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 29,40mm x 60,80mm
Nominel spænding - Enhedsindgang
115/230VAC
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-2
Antal positioner
3
Godkendelsesagentur
CE, cURus, UL, VDE
Filtertype
Filtreret (EMI, RFI) - Kommerciel, Medicinal
Grundlæggende varenummer
Nominel strøm - Filter
10A