890273325009CS
DigiKeys varenummer
732-11832-ND
Producenter
Producentens varenummer
890273325009CS
Beskrivelse
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF Filmkondensatorer 250V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
890273325009CS Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
22.08 mOhms
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,276" B (18,00mm x 7,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Tolerance
±5%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - DC
250V
Lederafstand
0,591" (15,00mm)