BT138B-600G,118 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
STMicroelectronics
På lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
På lager: 2.097
Datablad
Littelfuse Inc.
På lager: 355
Littelfuse Inc.
På lager: 445
På lager: 218
På lager: 500
TRIAC Standard 600 V 12 A Overflademontering D2PAK
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BT138B-600G,118
DigiKeys varenummer
BT138B-600G,118-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BT138B-600G,118
Beskrivelse
TRIAC 600V 12A D2PAK
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
50 mA
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
60 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
125°C (TJ)
Triactype
Standard
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Off- tilstand
600 V
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
12 A
Leverandørs enhedspakning
D2PAK
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.5 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
95A, 105A