Q6010NH5RP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
WeEn Semiconductors
På lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
På lager: 3.930
Datablad
STMicroelectronics
På lager: 378
På lager: 97
På lager: 680
TRIAC Alternistor - uden styretøjsdæmper 600 V 10 A Overflademontering TO-263 (D2PAK)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TO-263
Q6010NH5RP
DigiKeys varenummer
Q6010NH5RP-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
Q6010NH5RP
Beskrivelse
TRIAC ALTERNISTOR 600V 10A TO263
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
50 mA
Producenter
Littelfuse Inc.
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
50 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Konfiguration
Enkelt
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Triactype
Alternistor - uden styretøjsdæmper
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Off- tilstand
600 V
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
10 A
Leverandørs enhedspakning
TO-263 (D2PAK)
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.3 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
110A, 120A