BT137-600E,127 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
På lager: 963
Datablad
Similar
STMicroelectronics
På lager: 0
Littelfuse Inc.
På lager: 276
På lager: 376
På lager: 947
TRIAC Logik - Sensitiv gate 600 V 8 A Hulmontering TO-220AB
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TO-220-3
BT137-600E,127
DigiKeys varenummer
1740-1028-ND
Producenter
Producentens varenummer
BT137-600E,127
Beskrivelse
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220AB
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
10 mA
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
20 mA
Emballage
Rør
Driftstemperatur
125°C (TJ)
Triactype
Logik - Sensitiv gate
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Off- tilstand
600 V
Pakke/hus
TO-220-3
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
8 A
Leverandørs enhedspakning
TO-220AB
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.5 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
65A, 71A