L6008R8TP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Littelfuse Inc.
På lager: 0
Datablad
TRIAC Logik - Sensitiv gate 600 V 8 A Hulmontering TO-220AB-R
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
L6008R8TP
DigiKeys varenummer
L6008R8TP-ND
Producenter
Producentens varenummer
L6008R8TP
Beskrivelse
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220AB
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
65A, 85A
Producenter
Littelfuse Inc.
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
10 mA
Emballage
Rør
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
20 mA
Varestatus
Aktiv
Konfiguration
Enkelt
Triactype
Logik - Sensitiv gate
Driftstemperatur
-40°C – 110°C (TJ)
Spænding - Off- tilstand
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
8 A
Pakke/hus
TO-220-3
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.3 V