TEC-40-36-127
DigiKeys varenummer
345-1739-ND
Producenter
Producentens varenummer
TEC-40-36-127
Beskrivelse
PELTIER TEC 40X40X3.8MM 6.0A
Detaljeret beskrivelse
TEC (termoelektrisk køler) 51,4W @ 27°C 6 A 90°C
Kategori
Højde
3,60mm
Strøm - Maks.
6 A
Spænding - Maks.
15.4 V
Modstand
2.17 Ohms
Driftstemperatur
90°C
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 40.00mm L x 40.00mm B
Qmax @ Th
51,4W @ 27°C
Grundlæggende varenummer
Delta Tmax @ Th
68°C @ 27°C