TEC-40-33-127
DigiKeys varenummer
345-1735-ND
Producenter
Producentens varenummer
TEC-40-33-127
Beskrivelse
PELTIER TEC 40X40X3.3MM 8.5A
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
TEC (termoelektrisk køler) 72,0W @ 27°C 8.5 A 90°C
Kategori
Højde
3,30mm
Producenter
Wakefield Thermal Solutions
Antal stadier
1
Serie
Strøm - Maks.
8.5 A
Emballage
Bulk
Spænding - Maks.
15.4 V
Varestatus
Aktiv
Modstand
1.66 Ohms
Type
TEC (termoelektrisk køler)
Driftstemperatur
90°C
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 40.00mm L x 40.00mm B
Funktioner
Ledninger, Forseglet - Silikone RTV
Qmax @ Th
72,0W @ 27°C
Grundlæggende varenummer
Delta Tmax @ Th
68°C @ 27°C