150283FS73103
DigiKeys varenummer
732-150283FS73103TR-ND - Tape & Reel (TR)
732-150283FS73103CT-ND - Afskåret tape (CT)
732-150283FS73103DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
150283FS73103
Beskrivelse
LED IR 730NM 3528
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Infrarød (IR) Emitter 730nm 2,2V 150mA 90mW/sr @ 150mA 120° 1411 (3528 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
150283FS73103 Modeller
Kategori
Bølgelængde
730nm
Producenter
Würth Elektronik
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,2V
Serie
Synsvinkel
120°
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Retning
Ses ovenfra
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Infrarød (IR)
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - DC-fremløb (If) (maks.)
150mA
Pakke/hus
1411 (3528 metrisk)
Strålingsintensitet (Ie) Min @ If
90mW/sr @ 150mA