MFU0402FF00500E500 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay
På lager: 1.695
Datablad
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 118.812
Datablad
KYOCERA AVX
500 mA AC 32 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MFU0402FF00500E500
DigiKeys varenummer
MFU0402FF00500E500-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MFU0402FF00500E500
Beskrivelse
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
MFU0402FF00500E500 Modeller
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Smeltning I²t
9.0E-4
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B x 0,013" H (1,00mm x 0,50mm x 0,32mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.56 Ohms