MFU0402FF00500E100
DigiKeys varenummer
MFU0402.50TR-ND - Tape & Reel (TR)
MFU0402.50CT-ND - Afskåret tape (CT)
MFU0402.50DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MFU0402FF00500E100
Beskrivelse
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 mA AC 32 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MFU0402FF00500E100 Modeller
Kategori
Responstid
Sprænger hurtigt
Mfr
Pakke/hus
Serie
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Smeltning I²t
9.0E-4
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
UL
Monteringstype
Overflademontering
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B x 0,013" H (1,00mm x 0,50mm x 0,32mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.56 Ohms