VJ0603Y272JXAAP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
KEMET
2700 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VJ0603Y272JXAAP
DigiKeys varenummer
VJ0603Y272JXAAP-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
VJ0603Y272JXAAP
Beskrivelse
CAP CER 2700PF 50V X7R 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
VJ0603Y272JXAAP Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,038" (0,97mm)