TH3D476K016C0600
DigiKeys varenummer
718-1271-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1271-1-ND - Afskåret tape (CT)
718-1271-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TH3D476K016C0600
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 600mOhm
EDA/CAD-modeller
TH3D476K016C0600 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
600mOhm