T498D476K016ATE600
DigiKeys varenummer
399-18108-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18108-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-18108-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T498D476K016ATE600
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 600mOhm
EDA/CAD-modeller
T498D476K016ATE600 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 150°C
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Kapacitans
Producents størrelseskode
D
Tolerance
±10%
Klassificeringer
AEC-Q200
Spænding - Nominel
16 V
Funktioner
Automotive
Type
Formstøbt
Klasse
Automotive
ESR (ækvivalent seriemodstand)
600mOhm
Kvalifikation
AEC-Q200
Driftstemperatur
-55°C – 150°C