T55J475M6R3C0500
DigiKeys varenummer
718-2061-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2061-1-ND - Afskåret tape (CT)
718-2061-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T55J475M6R3C0500
Beskrivelse
CAP TANT POLY 4.7UF 6.3V 0603
Producentens standard leveringstid
53 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 6.3 V 0603 (1608 metrisk) 500mOhm @ 100kHz
EDA/CAD-modeller
T55J475M6R3C0500 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
500mOhm @ 100kHz
Producenter
Vishay Sprague
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,80mm)
Kapacitans
4.7 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,035" (0,90mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
J
Spænding - Nominel
6.3 V