593D336X9016C2TE3
DigiKeys varenummer
718-593D336X9016C2TE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-593D336X9016C2TE3CT-ND - Afskåret tape (CT)
718-593D336X9016C2TE3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
593D336X9016C2TE3
Beskrivelse
CAP TANT 33UF 10% 16V 2312
Detaljeret beskrivelse
33 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2312 (6032 metrisk) 300mOhm
EDA/CAD-modeller
593D336X9016C2TE3 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
300mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2312 (6032 metrisk)
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,79mm)
Tolerance
±10%
Producents størrelseskode
C
Spænding - Nominel
16 V