592D686X06R3B2T20H kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Similar
68 µF Jævnt belagt Tantalkondensatorer 6.3 V 1611 (4028 metrisk) 500mOhm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
592D686X06R3B2T20H
DigiKeys varenummer
592D686X06R3B2T20H-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
592D686X06R3B2T20H
Beskrivelse
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 1611
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
592D686X06R3B2T20H Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
500mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1611 (4028 metrisk)
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,110" B (4,00mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
6.3 V