595D686X06R3B2T
DigiKeys varenummer
595D686X06R3B2T-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
595D686X06R3B2T
Beskrivelse
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 1611
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
68 µF Jævnt belagt Tantalkondensatorer 6.3 V 1611 (4028 metrisk) 550mOhm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
595D686X06R3B2T Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
550mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1611 (4028 metrisk)
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,110" B (4,00mm x 2,80mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,087" (2,20mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
B
Spænding - Nominel
6.3 V