M64Y501KB40
DigiKeys varenummer
693-M64Y501KB40-ND
Producenter
Producentens varenummer
M64Y501KB40
Beskrivelse
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 21.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Vishay Spectrol
Antal omgange
21.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Boks
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
500 Ohms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,382" x 0,197" overflade (9,70mm x 5,00mm)
Tolerance
±10%