T93YB501KT20
DigiKeys varenummer
T93YB-500-ND
Producenter
Producentens varenummer
T93YB501KT20
Beskrivelse
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 21.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T93YB501KT20 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Antal omgange
21.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Modstand
500 Ohms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,382" x 0,197" overflade (9,70mm x 5,00mm)
Tolerance
±10%