SUD50P10-43L-E3
DigiKeys varenummer
SUD50P10-43L-E3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SUD50P10-43L-E3CT-ND - Afskåret tape (CT)
SUD50P10-43L-E3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SUD50P10-43L-E3
Beskrivelse
MOSFET P-CH 100V 37.1A TO252
Producentens standard leveringstid
63 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 100 V 37,1A (Tc) 8,3W (Ta), 136W (Tc) Overflademontering TO-252AA
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SUD50P10-43L-E3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
160 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
4600 pF @ 50 V
Effektspredning (maks.)
8,3W (Ta), 136W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
TO-252AA
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
43mOhm @ 9,2A, 10V