SQD40P10-40L_GE3
DigiKeys varenummer
SQD40P10-40L_GE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
SQD40P10-40L_GE3CT-ND - Afskåret tape (CT)
SQD40P10-40L_GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SQD40P10-40L_GE3
Beskrivelse
MOSFET P-CH 100V 38A TO252AA
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 100 V 38A (Tc) 136W (Tc) Overflademontering TO-252AA
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SQD40P10-40L_GE3 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
144 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5540 pF @ 15 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effektspredning (maks.)
136W (Tc)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-252AA
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
40mOhm @ 8,2A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA